Poznaj dobroczynne działanie siemienia lnianego - jego zastosowanie i wpływ na organizm człowieka - włosy, paznokcie, wspomaganie odchudzania i wiele innych...

Siemię lniane a schorzenia układu pokarmowego

Siemię lniane zazwyczaj zalecane jest osobom zmagającym się z problemami z układem pokarmowym, na szczególną uwagę zasługuje przy tym to, że przydaje się ono nawet wówczas, gdy problemy te okazują się wyjątkowo poważne. Za przykład może posłużyć nam nieżyt żołądka i dwunastnicy będący konsekwencją niewłaściwej diety, nadużywania alkoholu, nieregularnego odżywiania się oraz uszkodzeń wywołanych przez przyjmowane wcześniej leki. Osoby, które zmagają się z nieprzyjemnymi konsekwencjami nieżytu żołądka zazwyczaj sięgają po wywar z siemienia lnianego często łączonego z dziurawcem, korzeniem prawoślazu albo korzeniem kozika lekarskiego. Co ciekawe, siemię lniane często zalecane jest jako środek wspomagający nawet tym pacjentom, którzy zmagają się z problemem z wrzodami, co również stanowi potwierdzenie jego skuteczności.

O zastosowaniu nasion lnu mogą pomyśleć również osoby, które zmagają się z biegunkami. Oczywiście, jeżeli problem utrzymuje się przez dłuższy czas, a intensywność biegunki rośnie zamiast maleć żadne rozwiązanie nie zastąpi wizyty u specjalisty. Biegunka bywa jednak również częstym towarzyszem wielu typowych chorób, zwłaszcza tych, które atakują nas w okresie jesienno-zimowym i w takim przypadku siemię lniane może okazać się znakomitym rozwiązaniem. Tu jednak lekarze zalecają nie napar, ale kisiel z siemienia lnianego. Dwie lub trzy łyżki siemienia lnianego zalewa się w takim przypadku dwoma szklankami wody. Kisiel gotuje się na niewielkim ogniu do dwudziestu minut i już po odcedzeniu nadaje się on do picia. Najczęściej zaleca się spożywanie go dwa razy dziennie aż do czasu ustąpienia niepokojących objawów.